• All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • My Little Pony: A New Generation

  • Squid Game

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • He's All That

    ½

  • Barbie: Big City, Big Dreams

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Kingdom: Ashin of the North

    ★★

  • Trollhunters: Rise of the Titans

    ★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★★★

  • Luca

    ★★★★★

  • Loki

  • In the Heights

    ★★★★

  • Cruella

  • Army of the Dead

  • Things Heard & Seen

  • Shadow and Bone - The Afterparty

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Moxie

  • Raya and the Last Dragon

  • Malcolm & Marie

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • WandaVision

  • Sweet Home

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • The Prom

  • The Call

  • The Croods: A New Age

  • The Fresh Prince of Bel-Air Reunion Special

  • Jingle Jangle: A Christmas Journey

  • The Queen's Gambit

  • Earwig and the Witch

    ★★

  • Love and Monsters

  • Spontaneous

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

  • Enola Holmes

  • We Are Who We Are

  • Ammonite

  • The Devil All the Time

  • Antebellum

  • Barbie: Princess Adventure

  • Words Bubble Up Like Soda Pop

    ★★★½

  • Attack on Titan: Chronicle

  • Hamilton

  • Ava

  • Adventure Time: Distant Lands

  • #Alive

  • Scoob!

  • The Half of It

  • The Willoughbys

  • Best Wishes, Warmest Regards: A Schitt's Creek Farewell

  • Money Heist: The Phenomenon

  • Unorthodox

  • Carmen Sandiego: To Steal or Not to Steal

  • All the Bright Places

  • The Trials of Gabriel Fernandez

  • Z-O-M-B-I-E-S 2

  • Emma.

    ★★★★★

  • The Call of the Wild

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • Spree

    ★★★

  • Dolittle

  • Togo

  • Little Women

  • Charlie's Angels

  • Frozen II

  • My Little Pony: Equestria Girls - Holidays Unwrapped