Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Ek Ladki Ko Dekha Toh Aisa Laga

Ek Ladki Ko Dekha Toh Aisa Laga

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Pianist

The Pianist

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Earwig and the Witch

Earwig and the Witch

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Love Exposure

Love Exposure

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Valerie and Her Week of Wonders

Valerie and Her Week of Wonders

1970
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Barbie: Big City, Big Dreams

Barbie: Big City, Big Dreams

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
He's All That

He's All That

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Spree

Spree

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Boy

Boy

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Words Bubble Up Like Soda Pop

Words Bubble Up Like Soda Pop

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Kingdom: Ashin of the North

Kingdom: Ashin of the North

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Trollhunters: Rise Of The Titans

Trollhunters: Rise Of The Titans

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
Read the review Edit this entry  
16
Kung Fu Panda 3

Kung Fu Panda 3

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Spontaneous

Spontaneous

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Miss Granny

Miss Granny

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Ghost World

Ghost World

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Luca

Luca

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry