Sort by

Anna has logged 427 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Interview with the Vampire

Interview with the Vampire

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Private Life

Private Life

2018
×
★★★★
Edit this entry  
31
Seeds of the Fall

Seeds of the Fall

2009
×
★★★
Edit this entry  
30
Documenteur

Documenteur

1981
×
★★★★
Edit this entry  
30
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Apocalypse After

Apocalypse After

2018
×
★★
Edit this entry  
29
I Confess

I Confess

1953
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Mur Murs

Mur Murs

1981
×
★★★★
Edit this entry  
28
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
La Pointe-Courte

La Pointe-Courte

1955
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Goonies

The Goonies

1985
×
★★★★
Edit this entry  
26
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★★½
Edit this entry  
26
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★★
Edit this entry  
25
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Chloe

Chloe

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Just Friends

Just Friends

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Saraband

Saraband

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Roma

Roma

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
There's Something About Mary

There's Something About Mary

1998
×
★★★
Edit this entry  
22
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Christmas Evil

Christmas Evil

1980
×
★★★
Edit this entry  
19
Dark Habits

Dark Habits

1983
×
★★★½
Edit this entry  
18
3 Women

3 Women

1977
×
★★★★
Edit this entry  
18
Wild Things

Wild Things

1998
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Mandy

Mandy

2018
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Silent Partner

The Silent Partner

1978
×
★★★★
Edit this entry  
12
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Intruder

The Intruder

2004
×
★★★★
Edit this entry  
08
Trouble Every Day

Trouble Every Day

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Black Mother

Black Mother

2018
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★
Edit this entry  
05
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
02
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Den of Thieves

Den of Thieves

2018
×
★★★★
Edit this entry  
30
Lick the Star

Lick the Star

1998
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Sound of Music

The Sound of Music

1965
×
★★★★
Edit this entry  
29
Transit

Transit

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Pumzi

Pumzi

2009
×
★★½
Edit this entry  
28
The Last Angel of History

The Last Angel of History

1996
×
Edit this entry  
28
Robin Hood

Robin Hood

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Fanny and Alexander

Fanny and Alexander

1982
×
★★★★★
Edit this entry  
24
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
★½
Edit this entry  
23
McCabe & Mrs. Miller

McCabe & Mrs. Miller

1971
×
★★★★★
Edit this entry  
23
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Edit this entry