Sort by

Anna has logged 36 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Beau Travail

Beau Travail

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dune

Dune

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Badlands

Badlands

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Valley of the Dolls

Valley of the Dolls

1967
×
★★★½
Edit this entry  
22
Crawl

Crawl

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Castle Freak

Castle Freak

1995
×
★★★
Edit this entry  
20
Austin Powers: International Man of Mystery

Austin Powers: International Man of Mystery

1997
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
After the Thin Man

After the Thin Man

1936
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Thin Man

The Thin Man

1934
×
★★★★
Edit this entry  
18
A Family Submerged

A Family Submerged

2018
×
★★★
Edit this entry  
18
Where

Where

2018
×
Edit this entry  
18
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Crawl

Crawl

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
The Master

The Master

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Pieces

Pieces

1982
×
★★★
Edit this entry  
12
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★½
Edit this entry  
09
No Home Movie

No Home Movie

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Audition

Audition

1999
×
★★★★
Edit this entry  
08
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★
Edit this entry  
06
Being There

Being There

1979
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Mikey and Nicky

Mikey and Nicky

1976
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
News from Home

News from Home

1976
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★½
Edit this entry  
02
Ophelia

Ophelia

2018
×
★★½
Edit this entry  
02
Outlaw King

Outlaw King

2018
×
★★★
Edit this entry