Anna has logged 16 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Wicked

Wicked

1998
×
★★★★
Edit this entry  
29
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Phantom Carriage

The Phantom Carriage

1921
×
★★★★
Edit this entry  
23
Femme Fatale

Femme Fatale

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★★
Edit this entry  
20
No Way Out

No Way Out

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Concrete Cowboy

Concrete Cowboy

2020
×
Edit this entry  
18
Days of Thunder

Days of Thunder

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Carlito's Way

Carlito's Way

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Scarface

Scarface

1983
×
★★★★
Edit this entry  
15
Body Double

Body Double

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Hi, Mom!

Hi, Mom!

1970
×
Read the review Edit this entry  
13
Malice

Malice

1993
×
★★½
Edit this entry  
11
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
All the President's Men

All the President's Men

1976
×
★★★★½
Edit this entry  
02
The Parent Trap

The Parent Trap

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry