Anna has logged 29 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Bride of Re-Animator

Bride of Re-Animator

1990
×
★★★
Edit this entry  
29
The Quick and the Dead

The Quick and the Dead

1995
×
★★★½
Edit this entry  
28
Saw III

Saw III

2006
×
★★★
Edit this entry  
28
Saw II

Saw II

2005
×
★★★
Edit this entry  
27
Risky Business

Risky Business

1983
×
★★★★
Edit this entry  
27
Saw

Saw

2004
×
★★★★
Edit this entry  
23
Croupier

Croupier

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Serenity

Serenity

2019
×
★½
Edit this entry  
20
Rain Man

Rain Man

1988
×
★★★
Edit this entry  
18
Minari

Minari

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Another Round

Another Round

2020
×
★★★½
Edit this entry  
16
Miami Vice

Miami Vice

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Jack's Back

Jack's Back

1988
×
★★½
Edit this entry  
13
Jack Reacher: Never Go Back

Jack Reacher: Never Go Back

2016
×
★★
Edit this entry  
11
A Night at the Opera

A Night at the Opera

1935
×
★★★★
Edit this entry  
10
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Den of Thieves

Den of Thieves

2018
×
★★★★
Edit this entry  
09
Still Processing

Still Processing

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Frantic

Frantic

1988
×
★★★
Edit this entry  
06
Interview with the Vampire

Interview with the Vampire

1994
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Hercules

Hercules

1997
×
★★★½
Edit this entry  
03
Quo vadis, Aida?

Quo vadis, Aida?

2020
×
★★★★
Edit this entry  
02
Duck Soup

Duck Soup

1933
×
Edit this entry  
02
National Theatre Live: Follies

National Theatre Live: Follies

2017
×
Edit this entry  
01
The Hitcher

The Hitcher

1986
×
★★★★
Edit this entry  
01
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry