RSS feed for Anne
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★
Edit this entry  
19
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Edit this entry  
09
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Edit this entry  
08
Ghostland

Ghostland

2018
×
★★★½
Edit this entry  
07
Thelma

Thelma

2017
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Little Stranger

The Little Stranger

2018
×
★★
Edit this entry  
21
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★½
Edit this entry  
12
Patient Zero

Patient Zero

2018
×
★★★
Edit this entry  
08
American Animals

American Animals

2018
×
★★★★
Edit this entry  
06
Summer of 84

Summer of 84

2018
×
★★★
Edit this entry  
06
The Nun

The Nun

2018
×
★★
Edit this entry  
31
The Children Act

The Children Act

2017
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Happytime Murders

The Happytime Murders

2018
×
★★
Edit this entry  
31
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Equalizer 2

The Equalizer 2

2018
×
★★★½
Edit this entry  
23
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★
Edit this entry  
13
The Dorm

The Dorm

2014
×
★★★
Edit this entry  
12
Law Abiding Citizen

Law Abiding Citizen

2009
×
★★★½
Edit this entry  
03
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★½
Edit this entry  
03
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
Edit this entry  
03
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★½
Edit this entry  
02
Terrifier

Terrifier

2017
×
★★★
Edit this entry  
16
Marrowbone

Marrowbone

2017
×
★★★½
Edit this entry  
16
Skyscraper

Skyscraper

2018
×
★★★½
Edit this entry  
06
Swimming with Men

Swimming with Men

2018
×
★★★
Edit this entry  
06
The First Purge

The First Purge

2018
×
★★★
Edit this entry  
01
Sicario: Day of the Soldado

Sicario: Day of the Soldado

2018
×
★★★
Edit this entry  
01
Tag

Tag

2018
×
★★
Edit this entry  
24
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Edit this entry  
24
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★
Edit this entry  
08
Edie

Edie

2017
×
★★½
Edit this entry  
08
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★★
Edit this entry  
02
Book Club

Book Club

2018
×
★★★
Edit this entry  
02
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★
Edit this entry  
01
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★
Edit this entry  
21
Life of the Party

Life of the Party

2018
×
★½
Edit this entry  
21
Tully

Tully

2018
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Strangers: Prey at Night

The Strangers: Prey at Night

2018
×
★★
Edit this entry  
19
I Feel Pretty

I Feel Pretty

2018
×
★★★
Edit this entry  
15
The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

2018
×
★★★½
Edit this entry  
03
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★½
Edit this entry  
23
Trafficked

Trafficked

2017
×
Edit this entry  
17
Rampage

Rampage

2018
×
★★★
Edit this entry  
14
Blockers

Blockers

2018
×
★★★
Edit this entry  
14
Truth or Dare

Truth or Dare

2018
×
★★
Edit this entry  
14
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Ghost Stories

Ghost Stories

2017
×
★★★
Edit this entry  
06
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★½
Edit this entry  
06
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★
Edit this entry  
06
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★★
Edit this entry