Sort by

Anneka has logged 394 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
I Used to Go Here

I Used to Go Here

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Misbehaviour

Misbehaviour

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
ariana grande: excuse me, i love you

ariana grande: excuse me, i love you

2020
×
Read the review Edit this entry  
26
We Can Be Heroes

We Can Be Heroes

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Holidate

Holidate

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Matilda

Matilda

1996
×
★★★
Edit this entry  
12
Mulan

Mulan

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Prom

The Prom

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Mickey's Once Upon a Christmas

Mickey's Once Upon a Christmas

1999
×
★★★
Edit this entry  
09
Noelle

Noelle

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Carol

Carol

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
A Muppet Family Christmas

A Muppet Family Christmas

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Ice Age

Ice Age

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Love the Coopers

Love the Coopers

2015
×
Read the review Edit this entry  
28
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Beauty and the Beast: The Enchanted Christmas

Beauty and the Beast: The Enchanted Christmas

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Lady and the Tramp

Lady and the Tramp

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Bridget Jones: The Edge of Reason

Bridget Jones: The Edge of Reason

2004
×
★★★½
Edit this entry  
18
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
LEGO Star Wars Holiday Special

LEGO Star Wars Holiday Special

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Terminal

The Terminal

2004
×
★★★
Edit this entry  
14
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Twilight

Twilight

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Music and Lyrics

Music and Lyrics

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Rocks

Rocks

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Wild Child

Wild Child

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Spice World

Spice World

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
Read the review Edit this entry  
07
Pork Pie

Pork Pie

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Pete's Dragon

Pete's Dragon

1977
×
★★★
Edit this entry  
05
Coming to America

Coming to America

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Zack and Miri Make a Porno

Zack and Miri Make a Porno

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Lego Movie 2: The Second Part

The Lego Movie 2: The Second Part

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Dangerous Liaisons

Dangerous Liaisons

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
He Dreams of Giants

He Dreams of Giants

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry