RSS feed for Vince
  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

  • It Chapter Two

    ★★★

  • I Love You, Now Die: The Commonwealth v. Michelle Carter

  • Midsommar

    ★★★★

  • They Come Knocking

    ★★

  • Ma

  • The Lighthouse

  • Chernobyl

  • At the Heart of Gold: Inside the USA Gymnastics Scandal

  • Woodstock

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Mercy Black

  • The Dirt

  • Pet Sematary

    ★½

  • The Highwaymen

  • Us

    ★★★½

  • Captain Marvel

  • Happy Death Day 2U

  • Horror Noire: A History of Black Horror

  • IO

  • Fyre

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Bird Box

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★½

  • American Gospel: Christ Alone

  • All Creatures Here Below

    ★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★

  • Quincy

  • Halloween

    ★★★½

  • The Predator

  • The Nun

  • Jim Gaffigan: Noble Ape

  • Mission: Impossible - Fallout

  • The First Purge

  • The Domestics

  • Ant-Man and the Wasp

  • Ronnie Coleman: The King

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

  • Ocean's Eight

  • Action Point

  • Solo: A Star Wars Story

  • Deadpool 2

  • Rock and Roll Hall of Fame 2018 Induction Ceremony

  • Overboard

  • Avengers: Infinity War

  • Rampage

  • Andre the Giant

  • Paterno

  • Wrestle

  • The Last Days of Knight

  • Ready Player One

  • A Quiet Place

  • Hellraiser: Judgment

  • Black Panther

  • Kickboxer: Retaliation

  • Waco

  • Lords of Chaos

    ★½

  • Hereditary

  • Won't You Be My Neighbor?

  • The Open House

  • 12 Strong

    ★★½

  • The Commuter

    ★★

  • Black Mirror: Black Museum

  • Black Mirror: Hang the DJ

  • Bright

  • Godless

  • Nature Boy

  • Terrified