• Think Like a Dog

    ★★

  • Hollywood

    ★★★★★

  • The Half of It

    ★★★★

  • Extraction

    ★★

  • Bloodshot

    ★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • 6 Underground

    ★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Noelle

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • The Goldfinch

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Hustlers

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★

  • Ma

    ★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Hustle

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Someone Great

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Happy Death Day 2U

    ★★★

  • Fighting with My Family

    ★★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

    ★★★

  • Serenity

    ★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Dumplin'

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★★★

  • Aquaman

    ★★★★

  • Robin Hood

    ★★★

  • Instant Family

    ★★★★

  • Bird Box

    ★★★½

  • On the Basis of Sex

    ★★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★

  • Vox Lux

    ★★★★★

  • Boy Erased

    ★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★★

  • A Simple Favor

    ★★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • The Spy Who Dumped Me

    ★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★

  • Sharp Objects

    ★★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • Ocean's Eight

    ★★★★

  • The Kissing Booth

    ½

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Beirut

  • Shiva Baby

  • A Quiet Place

    ★★★★★

  • Leading Lady Parts

    ★★★★★

  • Game Night

    ★★★★★

  • Love, Simon

    ★★★★

  • Red Sparrow

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★★★

  • Black Panther

    ★★★★