• Candy

    ★★★

  • X

    ★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★

  • Fresh

    ★★★½

  • Scream

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★½

  • There's Someone Inside Your House

    ★★★★

  • Cry Macho

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★½

  • Malignant

    ★★★

  • Hellbender

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★★★

  • Jakob's Wife

    ★★★★

  • Wrong Turn

  • The Sadness

    ★★★★

  • The Christmas Setup

    ★★

  • Bright Hill Road

    ★★★

  • Hallowed Be Thy Name

  • Getaway

  • The Invisible Man

  • The Social Dilemma

    ★★½

  • Relic

    ★★★★

  • Jasper Mall

    ★★★½

  • Black Christmas

  • Do Not Reply

  • Pure

    ★★★★

  • Haunt

  • Animal Among Us

  • Us

  • Camp Wedding

  • All the Colors of Giallo

    ★★★

  • Eerie

  • Other Side of the Box

    ★★★

  • Soul to Keep

  • He's Out There

    ★½

  • Along Came the Devil

  • Gonjiam: Haunted Asylum

    ★★★★½

  • The Strangers: Prey at Night

  • The Night Sitter

  • The Watcher in the Woods

  • Jeepers Creepers 3

  • It

  • Boost

  • Get Out

  • Double Mommy

  • Emma Wants to Live

    ★★★½

  • Terrifier

  • Bornless Ones

  • The Autopsy of Jane Doe

  • Lost Creek

  • The Conjuring 2

  • The Wailing

    ★★★½

  • Ace the Case: Manhattan Mystery

    ★½

  • The Love Witch

  • Hell House LLC

  • Double Daddy

    ★★★★½

  • We Are Still Here

    ★★★★½

  • Furious 7

    ★★★★

  • Stalked by My Neighbor

  • The Witch

    ★★★★

  • A Wife's Nightmare

  • Interstellar

    ★★★★

  • The Taking of Deborah Logan

  • Nine Muses of Star Empire

    ★★½

  • The Quiet Ones

  • The Green Inferno

    ★★★

  • Solo

  • Mirage Men

    ★★★

  • Fast & Furious 6

    ★★★½

  • The Conjuring

  • Dark Skies

    ★★★★

  • A Mother's Nightmare

    ★★★★½