Sort by

annika has logged 173 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Us

Us

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mulan

Mulan

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Where Hands Touch

Where Hands Touch

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Godmothered

Godmothered

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Christmas Chronicles: Part Two

The Christmas Chronicles: Part Two

2020
×
Read the review Edit this entry  
10
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
After We Collided

After We Collided

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
12
How to Train Your Dragon 2

How to Train Your Dragon 2

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
How to Train Your Dragon

How to Train Your Dragon

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Bonnie and Clyde

Bonnie and Clyde

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Sharknado

Sharknado

2013
×
Read the review Edit this entry  
09
Crawl

Crawl

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Thing About Harry

The Thing About Harry

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
06
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Megamind

Megamind

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
47 Meters Down: Uncaged

47 Meters Down: Uncaged

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Strange Thing About the Johnsons

The Strange Thing About the Johnsons

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
James and the Giant Peach

James and the Giant Peach

1996
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Friday the 13th

Friday the 13th

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Clouds

Clouds

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Fifty Shades Darker

Fifty Shades Darker

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
30
The Boy

The Boy

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
It

It

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Daddy

Daddy

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Lights Out

Lights Out

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Jesus Camp

Jesus Camp

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry