Sort by

annika has logged 31 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Maze Runner

The Maze Runner

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Chemical Hearts

Chemical Hearts

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Black Mirror: Be Right Back

Black Mirror: Be Right Back

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Black Mirror: The National Anthem

Black Mirror: The National Anthem

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
23
American Assassin

American Assassin

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Measure of a Man

Measure of a Man

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Twilight

Twilight

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Hot Air

Hot Air

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
16 Wishes

16 Wishes

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Winchester

Winchester

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
11
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Teen Beach Movie

Teen Beach Movie

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Work It

Work It

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Thor

Thor

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry