Sort by

Annie has logged 133 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
24
The Nutcracker and the Four Realms

The Nutcracker and the Four Realms

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Where'd You Go, Bernadette

Where'd You Go, Bernadette

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Knight Before Christmas

The Knight Before Christmas

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
Read the review Edit this entry  
23
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
Read the review Edit this entry  
09
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Fantasy Island

Fantasy Island

2020
×
★★★
Edit this entry  
04
The Grudge

The Grudge

2020
×
½
Edit this entry  
03
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Gravity

Gravity

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Smallfoot

Smallfoot

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Addams Family

The Addams Family

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Abominable

Abominable

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Joker

Joker

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
03
After the Wedding

After the Wedding

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Just Friends

Just Friends

2005
×
½
Read the review Edit this entry  
23
27 Dresses

27 Dresses

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Eat Pray Love

Eat Pray Love

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Judy

Judy

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Hairspray

Hairspray

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Tall Girl

Tall Girl

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Crouching Tiger, Hidden Dragon

Crouching Tiger, Hidden Dragon

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Billy Elliot

Billy Elliot

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Sun Is Also a Star

The Sun Is Also a Star

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Four Weddings and a Funeral

Four Weddings and a Funeral

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Jane Austen Book Club

The Jane Austen Book Club

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Angry Birds Movie 2

The Angry Birds Movie 2

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Saving Mr. Banks

Saving Mr. Banks

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
About Time

About Time

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Mirai

Mirai

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Ugly Truth

The Ugly Truth

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Blinded by the Light

Blinded by the Light

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Julie & Julia

Julie & Julia

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Plus One

Plus One

2019
×
★★
Read the review Edit this entry