Sort by

annie has logged 36 entries for films during April 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Party Girl

Party Girl

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Overnight Delivery

Overnight Delivery

1998
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Bound

Bound

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
All the Bright Places

All the Bright Places

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Universal Clock: The Resistance of Peter Watkins

The Universal Clock: The Resistance of Peter Watkins

2001
×
Edit this entry  
24
Resident Evil: Retribution

Resident Evil: Retribution

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Red Eye

Red Eye

2005
×
★★★½
Edit this entry  
22
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Wuthering Heights

Wuthering Heights

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Dog

Dog

2001
×
Edit this entry  
18
Milk

Milk

1998
×
★★½
Edit this entry  
18
Wasp

Wasp

2003
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ginger Snaps

Ginger Snaps

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
After

After

2019
×
Read the review Edit this entry  
16
Orphan

Orphan

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Drive

Drive

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Young Adult

Young Adult

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Red Road

Red Road

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Beyond

The Beyond

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Cheer

Cheer

2020
×
Read the review Edit this entry  
08
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Watermelon Woman

The Watermelon Woman

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Hot Summer Nights

Hot Summer Nights

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Salt

Salt

2010
×
★★
Edit this entry  
06
Old Joy

Old Joy

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Weekend

Weekend

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Fish Tank

Fish Tank

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Klute

Klute

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Enjoy Poverty

Enjoy Poverty

2009
×
Edit this entry  
02
Escape from Park City

Escape from Park City

2017
×
Edit this entry  
02
Grey Gardens

Grey Gardens

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Beach Rats

Beach Rats

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry