Sort by

annie has logged 24 entries for films during February 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Imitation of Life

Imitation of Life

1959
×
Read the review Edit this entry  
26
Through My Window

Through My Window

2022
×
Read the review Edit this entry  
26
Cyrano

Cyrano

2021
×
Read the review Edit this entry  
23
The Diary of a Teenage Girl

The Diary of a Teenage Girl

2015
×
★★★
Edit this entry  
21
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Outrage

Outrage

1950
×
★★½
Edit this entry  
20
Belfast

Belfast

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★
Edit this entry  
18
A Patch of Blue

A Patch of Blue

1965
×
★★★½
Edit this entry  
17
Kimi

Kimi

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
For the Hungry Boy

For the Hungry Boy

2018
×
Edit this entry  
16
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Candyman

Candyman

2021
×
Edit this entry  
14
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
Adam's Rib

Adam's Rib

1949
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Gia

Gia

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Marry Me

Marry Me

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
King Richard

King Richard

2021
×
★★★
Edit this entry  
09
CODA

CODA

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Now, Voyager

Now, Voyager

1942
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Julie & Julia

Julie & Julia

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry