annika has logged 20 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Sleepy Hollow

Sleepy Hollow

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Okja

Okja

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Henry V

Henry V

1944
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Antichrist

Antichrist

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Henry V

Henry V

1944
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Royal Ballet's The Metamorphosis

The Royal Ballet's The Metamorphosis

2013
×
Read the review Edit this entry  
14
Macbeth: Shakespeare's Globe Theatre

Macbeth: Shakespeare's Globe Theatre

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Twelfth Night

Twelfth Night

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Macbeth: Shakespeare's Globe Theatre

Macbeth: Shakespeare's Globe Theatre

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Macbeth: Shakespeare's Globe Theatre

Macbeth: Shakespeare's Globe Theatre

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Loveless

The Loveless

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Sandlot

The Sandlot

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Sense and Sensibility

Sense and Sensibility

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Twin Peaks

Twin Peaks

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
True History of the Kelly Gang

True History of the Kelly Gang

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Heathers

Heathers

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry