Sort by

annika has logged 16 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides

Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Bigger Splash

A Bigger Splash

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Pirates of the Caribbean: At World's End

Pirates of the Caribbean: At World's End

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Harold and Maude

Harold and Maude

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Ladyworld

Ladyworld

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Carrie

Carrie

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Maleficent: Mistress of Evil

Maleficent: Mistress of Evil

2019
×
★★
Edit this entry  
15
In This Corner of the World

In This Corner of the World

2016
×
★★★
Edit this entry  
08
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry