• Malcolm & Marie

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • The Old Guard

    ★★★★

  • Hamilton

    ★★★★½

  • The Half of It

    ★★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Sun Is Also a Star

    ★★★½

  • Aladdin

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Someone Great

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★★★

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★½

  • Brittany Runs a Marathon

    ★★★★½

  • Blinded by the Light

    ★★★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★½

  • Glass

    ★★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★★

  • Dumplin'

    ★★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★★★½

  • Aquaman

    ★★★

  • Creed II

    ★★★★

  • Bird Box

    ★★★½

  • On the Basis of Sex

    ★★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★½

  • Quincy

    ★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★½

  • The Hate U Give

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★½

  • Roma

    ★★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★½

  • Like Father

    ★★★½

  • The Meg

    ★★

  • Christopher Robin

    ★★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★

  • The Kissing Booth

    ★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Candy Jar

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Rampage

    ★★½

  • Ready Player One

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Love, Simon

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★½

  • RBG

    ★★★★★

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • Searching

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • The Greatest Showman

    ★★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★★

  • Wonder

    ★★★★

  • Coco

    ★★★★★

  • Happy Death Day

    ★★★½

  • Goodbye Christopher Robin

    ★★★

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★

  • Gaga: Five Foot Two

    ★★★★

  • It

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • Descendants 2