• Nope

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★★

  • House of Gucci

  • Sing 2

    ★★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★½

  • Respect

    ★★

  • In the Heights

    ★★★★½

  • Cruella

    ★★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Us Again

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★½

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • The Little Things

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★½

  • The Prom

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★½

  • Mank

    ★★★

  • The Life Ahead

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • Soul

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Emma.

    ½

  • The Father

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Cats

  • Little Women

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Roma

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • The Last Five Years

    ★★★★

  • Black Swan

    ★★★★★

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★½

  • Dreamgirls

    ★★★½

  • Chicago

    ★★★★★

  • Moulin Rouge!

    ★★★★

  • The Silence of the Lambs

    ★★★½