Sort by

Robin has logged 59 entries for films during June 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Okja

Okja

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Una

Una

2016
×
★★½
Edit this entry  
27
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Collateral Beauty

Collateral Beauty

2016
×
★½
Edit this entry  
25
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Rough Night

Rough Night

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Malice

Malice

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Humbling

The Humbling

2014
×
Edit this entry  
22
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Miss Pettigrew Lives for a Day

Miss Pettigrew Lives for a Day

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Accountant

The Accountant

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★
Edit this entry  
17
Song to Song

Song to Song

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Megan Leavey

Megan Leavey

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Nerf John Wick

Nerf John Wick

2017
×
Edit this entry  
15
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
John Wick

John Wick

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Drop Dead Gorgeous

Drop Dead Gorgeous

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Some Like It Hot

Some Like It Hot

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Barely Lethal

Barely Lethal

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Obvious Child

Obvious Child

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Vamps

Vamps

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Vantage Point

Vantage Point

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Big Sleep

The Big Sleep

1946
×
Edit this entry  
08
Bruce Almighty

Bruce Almighty

2003
×
★★
Edit this entry  
08
No

No

2012
×
Edit this entry  
08
The Winning Season

The Winning Season

2009
×
Read the review Edit this entry  
07
The House Bunny

The House Bunny

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Somewhere

Somewhere

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Skulls

The Skulls

2000
×
Read the review Edit this entry  
06
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Wayne's World

Wayne's World

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Jane Eyre

Jane Eyre

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Robin Hood: Men in Tights

Robin Hood: Men in Tights

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry