Robin has logged 60 entries for films during March 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Michael Clayton

Michael Clayton

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Adventureland

Adventureland

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Fall

The Fall

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Miracle Season

The Miracle Season

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Platoon

Platoon

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
About a Boy

About a Boy

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Rent

Rent

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Pacific Rim: Uprising

Pacific Rim: Uprising

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Square

The Square

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Midnight Sun

Midnight Sun

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Stoker

Stoker

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Fifth Estate

The Fifth Estate

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Princess and the Frog

The Princess and the Frog

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Take Your Pills

Take Your Pills

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
A Case of You

A Case of You

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Other People

Other People

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Bachelor with Dogs and Scott Eastwood

The Bachelor with Dogs and Scott Eastwood

2015
×
Read the review Edit this entry  
18
A Futile and Stupid Gesture

A Futile and Stupid Gesture

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Space Between Us

The Space Between Us

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Gangs of New York

Gangs of New York

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Wind That Shakes the Barley

The Wind That Shakes the Barley

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Judgment at Nuremberg

Judgment at Nuremberg

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Inception

Inception

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
While We're Young

While We're Young

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Box

The Box

2018
×
Read the review Edit this entry  
15
The Theory of Everything

The Theory of Everything

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Begin Again

Begin Again

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Criminal Law

Criminal Law

1988
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Miss Stevens

Miss Stevens

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Oh, Hello on Broadway

Oh, Hello on Broadway

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Inception

Inception

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
England Is Mine

England Is Mine

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Charlotte Gray

Charlotte Gray

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
A Wrinkle in Time

A Wrinkle in Time

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Party

The Party

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry