Sort by

Robin has logged 55 entries for films during December 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
New Year's Eve

New Year's Eve

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Women

The Women

1939
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Insomnia

Insomnia

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Burrow

Burrow

2020
×
Read the review Edit this entry  
26
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
Read the review Edit this entry  
25
Tokyo Godfathers

Tokyo Godfathers

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Merry Christmas, Mr. Lawrence

Merry Christmas, Mr. Lawrence

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
All is Calm

All is Calm

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Nutcracker

The Nutcracker

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Christmas Setup

The Christmas Setup

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
If I Only Had Christmas

If I Only Had Christmas

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Diva's Christmas Carol

A Diva's Christmas Carol

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Tinker Tailor Soldier Spy

Tinker Tailor Soldier Spy

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Emmet Otter's Jug-Band Christmas

Emmet Otter's Jug-Band Christmas

1977
×
Edit this entry  
21
A Nashville Christmas Carol

A Nashville Christmas Carol

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Holiday Date

Holiday Date

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Five Star Christmas

Five Star Christmas

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Christmas by Starlight

Christmas by Starlight

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Double Holiday

Double Holiday

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Man Who Invented Christmas

The Man Who Invented Christmas

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Platoon

Platoon

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
A Christmas Carol

A Christmas Carol

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
A Christmas Carol

A Christmas Carol

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Roadside Prophets

Roadside Prophets

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Beastie Boys Story

Beastie Boys Story

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Most Wonderful Time of the Year

The Most Wonderful Time of the Year

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Heart of the Holidays

Heart of the Holidays

2020
×
Read the review Edit this entry  
14
Good Morning Christmas!

Good Morning Christmas!

2020
×
Read the review Edit this entry  
14
A Timeless Christmas

A Timeless Christmas

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Scrooge

Scrooge

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Prom

The Prom

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
A Prayer for the Dying

A Prayer for the Dying

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Dr. Seuss' The Grinch Musical

Dr. Seuss' The Grinch Musical

2020
×
Read the review Edit this entry  
06
From Here to Eternity

From Here to Eternity

1953
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mank

Mank

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry