Robin has logged 45 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Myth: A Frozen Tale

Myth: A Frozen Tale

2019
×
Read the review Edit this entry  
26
Minari

Minari

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Little Things

The Little Things

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Melody Time

Melody Time

1948
×
Read the review Edit this entry  
24
Tinker Bell and the Pirate Fairy

Tinker Bell and the Pirate Fairy

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Mauritanian

The Mauritanian

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Cinderella

Cinderella

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Jem and the Holograms

Jem and the Holograms

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Campbell's Kingdom

Campbell's Kingdom

1957
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Sleeping Tiger

The Sleeping Tiger

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Flora & Ulysses

Flora & Ulysses

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Long Song

The Long Song

2018
×
Edit this entry  
21
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Kramer vs. Kramer

Kramer vs. Kramer

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Blithe Spirit

Blithe Spirit

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Loveless

The Loveless

1981
×
★★★
Edit this entry  
17
Daniel Deronda

Daniel Deronda

2002
×
Read the review Edit this entry  
15
Earwig and the Witch

Earwig and the Witch

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Obvious Child

Obvious Child

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Michael Bolton's Big, Sexy Valentine's Day Special

Michael Bolton's Big, Sexy Valentine's Day Special

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Valentine's Day

Valentine's Day

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
Read the review Edit this entry  
13
The Map of Tiny Perfect Things

The Map of Tiny Perfect Things

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Sense and Sensibility

Sense and Sensibility

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Emma

Emma

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Labyrinth

Labyrinth

1986
×
★★★½
Edit this entry  
07
Coming to America

Coming to America

1988
×
★★★½
Edit this entry  
06
In the Heat of the Night

In the Heat of the Night

1967
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Chicken Run

Chicken Run

2000
×
★★★
Edit this entry  
06
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
I May Destroy You

I May Destroy You

2020
×
Edit this entry  
05
Burrow

Burrow

2020
×
Read the review Edit this entry  
05
Sanjay's Super Team

Sanjay's Super Team

2015
×
Read the review Edit this entry  
04
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★
Edit this entry  
03
Barry Lyndon

Barry Lyndon

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
She's the Man

She's the Man

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Annie

Annie

1999
×
★★★½
Edit this entry  
01
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Edit this entry  
01
R#J

R#J

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Street Gang: How We Got to Sesame Street

Street Gang: How We Got to Sesame Street

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry