Robin has logged 27 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Margin Call

Margin Call

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Too Big to Fail

Too Big to Fail

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
I'm Your Woman

I'm Your Woman

2020
×
★★½
Edit this entry  
25
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Inception

Inception

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
The Cheetah Girls

The Cheetah Girls

2003
×
Read the review Edit this entry  
20
The Muppets Take Manhattan

The Muppets Take Manhattan

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Twenty Something

Twenty Something

2021
×
Read the review Edit this entry  
20
Nona

Nona

2021
×
Edit this entry  
19
Time After Time

Time After Time

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Manners of Downton Abbey

The Manners of Downton Abbey

2015
×
Read the review Edit this entry  
10
Divorcing Jack

Divorcing Jack

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Barkleys of Broadway

The Barkleys of Broadway

1949
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Waves

Waves

2019
×
Edit this entry  
08
Jolt

Jolt

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Titanic

Titanic

1953
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Rebels on Pointe

Rebels on Pointe

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Roadkill

Roadkill

2020
×
Edit this entry  
06
Annette

Annette

2021
×
Read the review Edit this entry  
05
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Cinderella

Cinderella

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

2021
×
Read the review Edit this entry  
03
He's All That

He's All That

2021
×
Read the review Edit this entry