RSS feed for AnnSo
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Hot Air

Hot Air

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Once Upon a Time in Hollywood

Once Upon a Time in Hollywood

2019
×
★★★★
Edit this entry  
05
Late Night

Late Night

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
Edit this entry  
22
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Edit this entry  
15
Fisherman’s Friends

Fisherman’s Friends

2019
×
★★★½
Edit this entry  
14
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★★
Edit this entry  
08
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★★
Edit this entry  
25
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Public

The Public

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Tolkien

Tolkien

2019
×
★½
Edit this entry  
24
John Wick: Chapter 3 – Parabellum

John Wick: Chapter 3 – Parabellum

2019
×
★★★★
Edit this entry  
22
Venom

Venom

2018
×
★★½
Edit this entry  
22
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★
Edit this entry  
13
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★½
Edit this entry  
29
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★★
Edit this entry  
22
Jonathan

Jonathan

2018
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Perfect Date

The Perfect Date

2019
×
★★½
Edit this entry  
17
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★
Edit this entry  
14
Papillon

Papillon

1973
×
★★★★
Edit this entry  
14
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
At Eternity's Gate

At Eternity's Gate

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Us

Us

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
18
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Destroyer

Destroyer

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Mid90s

Mid90s

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

2019
×
★★★★
Edit this entry  
21
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★
Edit this entry  
14
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★★
Edit this entry  
13
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★
Edit this entry  
30
Ben Is Back

Ben Is Back

2018
×
★★★
Edit this entry  
29
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★★
Edit this entry  
28
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Seven Psychopaths

Seven Psychopaths

2012
×
★★★★
Edit this entry  
27
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★
Edit this entry  
19
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★
Edit this entry  
16
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Green Book

Green Book

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
How About Adolf?

How About Adolf?

2018
×
★★★★
Edit this entry  
26
Robin Hood

Robin Hood

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★
Edit this entry  
19
Mary Shelley

Mary Shelley

2017
×
★★★½
Edit this entry  
18
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Girl in the Spider's Web

The Girl in the Spider's Web

2018
×
★★
Read the review Edit this entry