Anny has logged 41 entries for films during July 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Hot Girls Wanted

Hot Girls Wanted

2015
×
★★
Edit this entry  
31
Whispering Pages

Whispering Pages

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Frame

The Frame

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Source Family

The Source Family

2012
×
★★½
Edit this entry  
30
Rosetta

Rosetta

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Da Sweet Blood of Jesus

Da Sweet Blood of Jesus

2014
×
★★
Edit this entry  
27
As the Gods Will

As the Gods Will

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The New Girlfriend

The New Girlfriend

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Gayniggers from Outer Space

Gayniggers from Outer Space

1992
×
½
Read the review Edit this entry  
26
The Tribe

The Tribe

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Faults

Faults

2014
×
★★★
Edit this entry  
24
The Pope of Greenwich Village

The Pope of Greenwich Village

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Class of 1984

Class of 1984

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Blood Diner

Blood Diner

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Cobain: Montage of Heck

Cobain: Montage of Heck

2015
×
★★★★
Edit this entry  
21
Heaven Adores You

Heaven Adores You

2014
×
★★½
Edit this entry  
21
Ex Machina

Ex Machina

2015
×
★★★★
Edit this entry  
21
Singles

Singles

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Decline of Western Civilization

The Decline of Western Civilization

1981
×
★★½
Edit this entry  
20
GirlHouse

GirlHouse

2014
×
★★★
Edit this entry  
20
Fifty Shades of Grey

Fifty Shades of Grey

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Welcome to Me

Welcome to Me

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
While We're Young

While We're Young

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Breathe

Breathe

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Roar

Roar

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Oxhide

Oxhide

2005
×
★★½
Edit this entry  
19
Moonlighting

Moonlighting

1982
×
★★★½
Edit this entry  
19
Irma Vep

Irma Vep

1996
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Year of the Hare

The Year of the Hare

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Into the Night

Into the Night

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Himiko

Himiko

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
World of Tomorrow

World of Tomorrow

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Nanami: The Inferno of First Love

Nanami: The Inferno of First Love

1968
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Plain Clothes

Plain Clothes

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Backwater

Backwater

2013
×
★★
Edit this entry  
12
Love Streams

Love Streams

1984
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Vivre Sa Vie

Vivre Sa Vie

1962
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Thresher

Thresher

2014
×
★★★
Edit this entry  
05
Girlhood

Girlhood

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Wet Hot American Summer

Wet Hot American Summer

2001
×
★★½
Edit this entry  
02
Holiday

Holiday

2014
×
★★★½
Edit this entry