Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
09
Time Freak

Time Freak

2018
×
Edit this entry  
09
We Are the Nobles

We Are the Nobles

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Things Heard & Seen

Things Heard & Seen

2021
×
Read the review Edit this entry  
04
Skate Witches

Skate Witches

1986
×
Edit this entry  
03
Cigarettes & Coffee

Cigarettes & Coffee

1993
×
Edit this entry  
03
The Human Voice

The Human Voice

2020
×
Edit this entry  
02
The Heat

The Heat

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
My Octopus Teacher

My Octopus Teacher

2020
×
Edit this entry  
30
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
Edit this entry  
18
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Tribute to Zgougou the Cat

Tribute to Zgougou the Cat

2002
×
Edit this entry  
12
Along the Coast

Along the Coast

1958
×
Edit this entry  
11
The Father

The Father

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Thunder Force

Thunder Force

2021
×
Edit this entry  
09
The Fiancés of Mac Donald Bridge

The Fiancés of Mac Donald Bridge

1961
×
Edit this entry  
08
Monsters vs Aliens

Monsters vs Aliens

2009
×
Edit this entry  
08
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★
Edit this entry  
07
We Can Be Heroes

We Can Be Heroes

2020
×
Read the review Edit this entry  
06
The Life Ahead

The Life Ahead

2020
×
Edit this entry  
05
Run

Run

2020
×
Edit this entry  
05
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Blow Out

Blow Out

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Melancholia

Melancholia

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
03
You've Got Beautiful Stairs, You Know...

You've Got Beautiful Stairs, You Know...

1986
×
Edit this entry  
03
The So-Called Caryatids

The So-Called Caryatids

1984
×
Edit this entry  
03
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Obsessed

Obsessed

2009
×
Edit this entry  
02
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
Edit this entry  
01
The Red Shoes

The Red Shoes

1948
×
★★★★
Edit this entry  
01
[REC]

[REC]

2007
×
★★★★
Edit this entry  
01
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Edit this entry  
31
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
Edit this entry  
31
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Diary of a Wimpy Kid: Dog Days

Diary of a Wimpy Kid: Dog Days

2012
×
Edit this entry  
16
Anima

Anima

2019
×
Read the review Edit this entry  
16
Antoine and Colette

Antoine and Colette

1962
×
Edit this entry  
15
The Wedding Singer

The Wedding Singer

1998
×
Edit this entry  
14
Mystery Train

Mystery Train

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Rushmore

Rushmore

1998
×
Edit this entry  
13
Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

2011
×
Edit this entry  
13
The 400 Blows

The 400 Blows

1959
×
★★★★★
Read the review Edit this entry