eduardo has logged 36 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
All About My Mother

All About My Mother

1999
×
Edit this entry  
27
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Finding Nemo

Finding Nemo

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Twilight

Twilight

2008
×
Edit this entry  
20
50/50

50/50

2011
×
Edit this entry  
19
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
Read the review Edit this entry  
18
Panda Bear It

Panda Bear It

2020
×
Edit this entry  
15
First Reformed

First Reformed

2017
×
Edit this entry  
14
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Barb and Star Go to Vista Del Mar

Barb and Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Scouts Guide to the Zombie Apocalypse

Scouts Guide to the Zombie Apocalypse

2015
×
Edit this entry  
13
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
Edit this entry  
12
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
12
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★
Edit this entry  
10
Walk of Shame

Walk of Shame

2014
×
Edit this entry  
10
Enemy

Enemy

2013
×
Edit this entry  
09
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★★★
Edit this entry  
08
Scarface

Scarface

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
Edit this entry  
06
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Little Fish

Little Fish

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
One Minute For One Image

One Minute For One Image

1983
×
Edit this entry  
05
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
Edit this entry  
04
Black Panthers

Black Panthers

1968
×
Edit this entry  
04
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
Edit this entry  
03
Salut les Cubains

Salut les Cubains

1963
×
Edit this entry  
02
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
Edit this entry