Sort by

matty ✨ has logged 28 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Streamline

Streamline

2021
×
★½
Edit this entry  
25
CODA

CODA

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Nine Perfect Strangers

Nine Perfect Strangers

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Help

Help

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Nightbooks

Nightbooks

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★½
Edit this entry  
18
Cloudy with a Chance of Meatballs

Cloudy with a Chance of Meatballs

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Candyman

Candyman

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Crow

The Crow

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Pirates of the Caribbean: At World's End

Pirates of the Caribbean: At World's End

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Kate

Kate

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Voyeurs

The Voyeurs

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Pleasantville

Pleasantville

1998
×
★★★★
Edit this entry  
10
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★½
Edit this entry  
07
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★★
Edit this entry  
04
Barefoot Gen

Barefoot Gen

1983
×
★★★★
Edit this entry  
04
Cruel Intentions

Cruel Intentions

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

1991
×
Edit this entry  
02
Cinderella

Cinderella

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Old Ways

The Old Ways

2020
×
★★★
Edit this entry