RSS feed for ant_hvl
  • Us

    ★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★

  • Vice

    ★★★½

  • Green Book

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★

  • The Favourite

    ★★★½

  • Roma

    ★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★

  • Incredibles 2

  • BlacKkKlansman

    ★★★

  • Isle of Dogs

  • Kingsman: The Golden Circle

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★

  • Kong: Skull Island

  • Logan

  • Call Me by Your Name

    ★★★½

  • Lion

    ★★★

  • Nocturnal Animals

    ★★

  • Moonlight

    ★★★★★

  • La La Land

  • Suicide Squad

  • The Nice Guys

    ★★

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

  • Zootopia

  • The Revenant

    ★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

  • The Hateful Eight

    ★★★★

  • Creed

    ★★½

  • The Big Short

    ★★★

  • Spotlight

    ★★★★

  • The Lobster

  • Mad Max: Fury Road

  • Kingsman: The Secret Service

  • The Hobbit: The Battle of the Five Armies

  • Gone Girl

    ★★★★

  • Nightcrawler

    ★★★★

  • Dawn of the Planet of the Apes

    ★★

  • Godzilla

    ★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★

  • Boyhood

  • Whiplash

    ★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★★

  • 12 Years a Slave

  • Her

    ★★★★

  • Enemy

  • Prisoners

    ★★★

  • Snowpiercer

  • Pacific Rim

  • World War Z

    ★★½

  • Monsters University

    ★★

  • Blue Is the Warmest Color

    ★★★

  • The Great Gatsby

    ★★★

  • Django Unchained

    ★★★★★

  • The Hobbit: An Unexpected Journey

  • Life of Pi

    ★★★

  • Frances Ha

    ★★★

  • The Master

    ★★★

  • The Dark Knight Rises

  • The Avengers

  • The Hunger Games

  • Rise of the Planet of the Apes

    ★★★

  • Drive

    ★★★★

  • The Social Network

    ★★★

  • The King's Speech

    ★★★

  • Black Swan

    ★★★★

  • Scott Pilgrim vs. the World

  • Inception

    ★★★★

  • Toy Story 3

  • Kick-Ass

  • Shutter Island

    ★★★★

  • Avatar

    ★★

  • Zombieland

    ★★★