• The Card Counter

    ★★★★

  • Framing Britney Spears

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★

  • Hubie Halloween

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Da 5 Bloods

    ★★

  • Former Cult Member Hears Music For The First Time

  • Palm Springs

    ★★

  • Spree

    ★★★★

  • Goldman v Silverman

  • Little Women

    ★★★

  • Martin Margiela: In His Own Words

  • The Fall

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • The Platform

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★

  • Child's Play

  • Black Mirror: Striking Vipers

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Catch-22

  • First Love

    ★★★

  • Chernobyl

    ★★★

  • Avengers: Endgame

  • Us

    ★★

  • Velvet Buzzsaw

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★

  • Fighting in the Age of Loneliness

    ★★★★

  • Bird Box

  • Bayonet

  • Killing

    ★★★

  • mid90s

  • Burning

    ★★★★

  • The House That Jack Built

  • BlacKkKlansman

    ★★

  • An Elephant Sitting Still

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★

  • Mandy

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★

  • Black Mirror: Crocodile

  • Black Mirror: Hang the DJ

  • Black Mirror: Metalhead

  • Black Mirror: Black Museum

  • Black Mirror: Arkangel

  • Black Mirror: USS Callister

  • WHAT DID JACK DO?

  • Sacrilège

  • The Babysitter

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • It

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★

  • First Reformed

    ★★★★★

  • Let the Corpses Tan

    ★★

  • You Were Never Really Here

    ★★

  • Good Time

    ★★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★

  • The Meyerowitz Stories (New and Selected)

    ★★★

  • My Friend Dahmer

  • DRIB

    ★★

  • Baby Driver

    ★★★

  • Logan

    ★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★

  • Get Out

    ★★★

  • Wind River

    ★★

  • Black Mirror: Hated in the Nation

  • Black Mirror: Men Against Fire

  • Black Mirror: San Junipero

  • Black Mirror: Playtest