anthony has logged 41 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Palmer

Palmer

2021
×
★★★★
Edit this entry  
30
Wendy Williams: The Movie

Wendy Williams: The Movie

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Class Action Park

Class Action Park

2020
×
Edit this entry  
27
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
New Year's Eve

New Year's Eve

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Love, Rosie

Love, Rosie

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
What If

What If

2013
×
★★
Edit this entry  
24
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★
Edit this entry  
24
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★
Edit this entry  
23
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Edge of Seventeen

Edge of Seventeen

1998
×
★★½
Edit this entry  
22
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★
Edit this entry  
19
Days After Your Departure

Days After Your Departure

2019
×
★★★
Edit this entry  
19
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★
Edit this entry  
18
Hair Wolf

Hair Wolf

2018
×
★★★★
Edit this entry  
17
Smiley Face

Smiley Face

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Love the Coopers

Love the Coopers

2015
×
★★★
Edit this entry  
17
The Pallbearer

The Pallbearer

1996
×
★½
Edit this entry  
17
Creating The Queen's Gambit

Creating The Queen's Gambit

2021
×
Edit this entry  
16
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

2021
×
Edit this entry  
16
The Final Girls

The Final Girls

2015
×
★★★
Edit this entry  
15
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Locked Down

Locked Down

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
Martha Marcy May Marlene

Martha Marcy May Marlene

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★½
Edit this entry  
10
mother!

mother!

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Miracle in Cell No. 7

Miracle in Cell No. 7

2019
×
½
Edit this entry  
09
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★
Edit this entry  
07
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Shadow in the Cloud

Shadow in the Cloud

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
The Little Hours

The Little Hours

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Carol

Carol

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★
Edit this entry  
02
Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry