Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Modern Romance

Modern Romance

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Justice League

Justice League

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Yes Day

Yes Day

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Last Blockbuster

The Last Blockbuster

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Synchronic

Synchronic

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Allen v. Farrow

Allen v. Farrow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
kid 90

kid 90

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Moxie

Moxie

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Coming 2 America

Coming 2 America

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
On the Record

On the Record

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Patrice O'Neal: Killing Is Easy

Patrice O'Neal: Killing Is Easy

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Derek DelGaudio's In & of Itself

Derek DelGaudio's In & of Itself

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Joint Security Area

Joint Security Area

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Motherless Brooklyn

Motherless Brooklyn

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Next Three Days

The Next Three Days

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Little Things

The Little Things

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Bad News Bears

The Bad News Bears

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Wonder Boys

Wonder Boys

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Alone

Alone

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Tiger

Tiger

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Rhythm Section

The Rhythm Section

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Donald Trump Is President and You're Not: A Portrait of Donald J. Trump

Donald Trump Is President and You're Not: A Portrait of Donald J. Trump

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Last Shift

The Last Shift

2020
×
★½
Edit this entry  
16
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Child's Play 3

Child's Play 3

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Craft

The Craft

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Save Yourselves!

Save Yourselves!

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Spontaneous

Spontaneous

2020
×
★★½
Edit this entry  
29
Let Him Go

Let Him Go

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
Read the review Edit this entry  
28
The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Otherhood

Otherhood

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Double Jeopardy

Double Jeopardy

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Nothing Like the Holidays

Nothing Like the Holidays

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
I'm Your Woman

I'm Your Woman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Sylvie's Love

Sylvie's Love

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry