• Willy's Wonderland

    ★½

  • Barb and Star Go to Vista Del Mar

    ★★★

  • The Little Things

    ★½

  • Wrong Turn

    ★½

  • Outside the Wire

    ★★

  • Music

    ½

  • Hunter Hunter

    ★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • We Still Say Grace

    ★★★

  • The Call

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Mank

    ★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★½

  • Freaky

    ★★★½

  • Run

    ★★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★½

  • Sightless

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★½

  • Shadow in the Cloud

    ★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★½

  • Honest Thief

    ★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★½

  • The New Mutants

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Host

    ★★★

  • Greenland

    ★★★½

  • Unhinged

    ★★★

  • Peninsula

  • Archive

    ★★★½

  • #Alive

    ★★★★

  • The Rental

    ★★★

  • You Should Have Left

  • Becky

    ★★★

  • Hollywood

    ★★★

  • Dangerous Lies

    ★½

  • Extraction

    ★★

  • Behind You

    ★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • Nobody Sleeps in the Woods Tonight

    ★½

  • The Hunt

    ★★★

  • Alone

    ★★★★

  • All the Bright Places

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • The Night Clerk

    ★★

  • Emma.

    ★★★★

  • Gretel & Hansel

    ★★★

  • Horse Girl

    ★★★½

  • Relic

    ★★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★½

  • Black Bear

    ★★★★½

  • His House

    ★★★★

  • Bad Boys for Life

    ★★★

  • Underwater

    ★★★

  • The Grudge

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • 6 Underground

    ★★

  • Black Christmas

    ½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Richard Jewell

    ★★★★½

  • Charlie's Angels

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★

  • Eli

    ★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • The Forest of Love

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • Gemini Man

  • Do Not Reply

    ★★½