Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
Friends with Benefits

Friends with Benefits

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
13
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★
Edit this entry  
13
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Edit this entry  
07
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
22
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Edit this entry  
27
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
25
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★
Edit this entry  
24
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Edit this entry  
13
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★½
Edit this entry  
12
Malignant

Malignant

2021
×
★★★
Edit this entry  
30
He's All That

He's All That

2021
×
★★
Edit this entry  
29
Candyman

Candyman

2021
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Edit this entry  
05
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
Edit this entry  
01
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★
Edit this entry  
31
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★½
Edit this entry  
23
Old

Old

2021
×
★★½
Edit this entry  
21
Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

2021
×
★★★★
Edit this entry  
11
Zola

Zola

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Rita Moreno: Just a Girl Who Decided to Go for It

Rita Moreno: Just a Girl Who Decided to Go for It

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Peter Rabbit 2: The Runaway

Peter Rabbit 2: The Runaway

2021
×
★★★★
Edit this entry  
13
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
10
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★
Edit this entry  
03
Final Account

Final Account

2020
×
★½
Edit this entry  
31
Mare of Easttown

Mare of Easttown

2021
×
Edit this entry  
30
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
Edit this entry  
29
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
Edit this entry  
27
Cruella

Cruella

2021
×
★★★
Edit this entry  
23
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★
Edit this entry  
16
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Lucy the Human Chimp

Lucy the Human Chimp

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Dinosaur 13

Dinosaur 13

2014
×
★★½
Edit this entry  
15
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★½
Edit this entry  
15
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
07
The Sons of Sam: A Descent Into Darkness

The Sons of Sam: A Descent Into Darkness

2021
×
★★★
Edit this entry  
29
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
24
My Octopus Teacher

My Octopus Teacher

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Pom Poko

Pom Poko

1994
×
★★★
Edit this entry  
23
Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

2021
×
★★★★
Edit this entry  
22
Seaspiracy

Seaspiracy

2021
×
★½
Edit this entry  
15
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Emma.

Emma.

2020
×
Edit this entry  
06
Murder Among the Mormons

Murder Among the Mormons

2021
×
★★★½
Edit this entry  
01
Night at the Museum

Night at the Museum

2006
×
★★½
Edit this entry  
25
Irresistible

Irresistible

2020
×
★★
Edit this entry  
21
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Edit this entry