Sort by

Anthony has logged 29 entries for films during September 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Foxcatcher

Foxcatcher

2014
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Editor

The Editor

2014
×
★½
Edit this entry  
28
Happiness

Happiness

2014
×
★★★½
Edit this entry  
28
Charlie's Country

Charlie's Country

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
LFO

LFO

2013
×
★★★½
Edit this entry  
27
Elsa & Fred

Elsa & Fred

2014
×
★★
Edit this entry  
27
God's Slave

God's Slave

2013
×
★★★
Edit this entry  
27
Zone 7

Zone 7

2013
×
Edit this entry  
27
You're Sleeping Nicole

You're Sleeping Nicole

2014
×
★★★½
Edit this entry  
26
Force Majeure

Force Majeure

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Nas: Time Is Illmatic

Nas: Time Is Illmatic

2014
×
★★★
Edit this entry  
26
The Dance of Reality

The Dance of Reality

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Longwave

Longwave

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Boychoir

Boychoir

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Goodbye to Language

Goodbye to Language

2014
×
Read the review Edit this entry  
23
White Shadow

White Shadow

2013
×
★½
Edit this entry  
22
Cheatin'

Cheatin'

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Coming Home

Coming Home

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Hogtown

Hogtown

2014
×
★★★★
Edit this entry  
21
Heartbeat

Heartbeat

2014
×
★★★
Edit this entry  
21
Zoran, My Nephew the Idiot

Zoran, My Nephew the Idiot

2013
×
★★★★
Edit this entry  
21
Heaven Adores You

Heaven Adores You

2014
×
★★
Edit this entry  
20
Maps to the Stars

Maps to the Stars

2014
×
½
Edit this entry  
20
I Am Big Bird: The Caroll Spinney Story

I Am Big Bird: The Caroll Spinney Story

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
20
God Help the Girl

God Help the Girl

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Advanced Style

Advanced Style

2014
×
★★★★
Edit this entry  
19
Bronx Obama

Bronx Obama

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Drop

The Drop

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
09
If I Stay

If I Stay

2014
×
★★★
Edit this entry