RSS feed for Anthony

Anthony has logged 62 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★★½
Edit this entry  
12
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★½
Edit this entry  
09
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★½
Edit this entry  
06
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Edit this entry  
03
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Edit this entry  
10
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★½
Edit this entry  
07
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★½
Edit this entry  
27
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
21
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★½
Edit this entry  
20
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★
Edit this entry  
17
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★
Edit this entry  
12
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★
Edit this entry  
08
Transylvania 6-5000

Transylvania 6-5000

1985
×
★★½
Edit this entry  
07
Abominable

Abominable

2019
×
★★★
Edit this entry  
05
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Edit this entry  
02
Villains

Villains

2019
×
★★½
Edit this entry  
01
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★½
Edit this entry  
16
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★½
Edit this entry  
12
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★
Edit this entry  
25
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Edit this entry  
25
Hail Satan?

Hail Satan?

2019
×
★★★★
Edit this entry  
19
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★
Edit this entry  
18
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★★½
Edit this entry  
11
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★★
Edit this entry  
08
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★½
Edit this entry  
25
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★½
Edit this entry  
21
Booksmart

Booksmart

2019
×
Edit this entry  
13
I Love You, Now Die: The Commonwealth v. Michelle Carter

I Love You, Now Die: The Commonwealth v. Michelle Carter

2019
×
Edit this entry  
11
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Edit this entry  
02
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Edit this entry  
24
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Edit this entry  
04
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★½
Edit this entry  
22
Shadow

Shadow

2018
×
★★★½
Edit this entry  
16
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★
Edit this entry  
09
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★
Edit this entry  
26
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Edit this entry  
11
Hellboy

Hellboy

2019
×
★★½
Edit this entry  
07
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★½
Edit this entry  
21
Us

Us

2019
×
★★★★
Edit this entry  
20
How to Train Your Dragon: The Hidden World

How to Train Your Dragon: The Hidden World

2019
×
★★★½
Edit this entry  
07
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★½
Edit this entry