• Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • The Unforgivable

    ★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★

  • Paranormal Activity: Next of Kin

    ★★★

  • Eternals

    ★★★★

  • Antlers

    ★★★★

  • Daughters of witches

    ★★★

  • Plaza Catedral

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • V/H/S/94

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Madonna - Madame X

    ★★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Don't Breathe 2

    ★★★

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Old

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★½

  • Prayers for the Stolen

    ★★★★½

  • Lamb

    ★★

  • Titane

    ★★★★

  • Playground

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

    ★★

  • Annette

    ★★½

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★

  • The Forever Purge

    ★★

  • The Tomorrow War

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • The Novice

    ★★★½

  • Loki

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★★

  • Oxygen

    ★★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★½

  • 22 vs. Earth

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★★½

  • Save Ralph

    ★★★★

  • The Unholy

    ★★½

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★★

  • Firebird

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★½

  • Safer at Home

    ½

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★★

  • The Man with the Answers

    ★★★½

  • Pine

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Mass

    ★★★★

  • Passing

    ★★★½

  • CODA

    ★★★★★

  • The Little Things

    ★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • The Dig

    ★★★½