Sort by

Anthony has logged 34 entries for films during August 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Selma

Selma

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Heartstone

Heartstone

2016
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Taekwondo

Taekwondo

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Hawaii

Hawaii

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Blonde One

The Blonde One

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
August Underground

August Underground

2001
×
½
Read the review Edit this entry  
22
CODA

CODA

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Imprint

Imprint

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
End of the Century

End of the Century

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Noroi: The Curse

Noroi: The Curse

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Firebird

Firebird

2021
×
★★★½
Edit this entry  
18
Opera

Opera

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Apostasy

Apostasy

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
4th Man Out

4th Man Out

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Beast

Beast

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Silence

The Silence

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Looking: The Movie

Looking: The Movie

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Embrace of the Serpent

Embrace of the Serpent

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Men Behind the Sun

Men Behind the Sun

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Descent

The Descent

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Man with the Answers

The Man with the Answers

2021
×
★★★½
Edit this entry  
04
How to Train Your Dragon: The Hidden World

How to Train Your Dragon: The Hidden World

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
How to Train Your Dragon 2

How to Train Your Dragon 2

2014
×
★★★
Edit this entry  
02
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry