Sort by

Anthony has logged 312 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Rush Hour

Rush Hour

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Cairo Station

Cairo Station

1958
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Lucy

Lucy

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Uncle Boonmee Who Can Recall His Past Lives

Uncle Boonmee Who Can Recall His Past Lives

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Outer Space

Outer Space

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Arrival

The Arrival

1999
×
Read the review Edit this entry  
25
Manufractur

Manufractur

1985
×
Edit this entry  
25
Hey, You!

Hey, You!

1976
×
Edit this entry  
25
Nights in the Boulevard

Nights in the Boulevard

1972
×
Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
'71

'71

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Les Divas du Taguerabt

Les Divas du Taguerabt

2020
×
Edit this entry  
18
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
Read the review Edit this entry  
16
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Belfast

Belfast

2021
×
★★½
Edit this entry  
14
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Hors de l'eau

Hors de l'eau

2018
×
Read the review Edit this entry  
13
I Like Life a Lot

I Like Life a Lot

1977
×
Read the review Edit this entry  
13
Scenes with Beans

Scenes with Beans

1976
×
Read the review Edit this entry  
13
The Amorous Indies

The Amorous Indies

2018
×
Read the review Edit this entry  
13
The Bones

The Bones

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Joker

Joker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Ashes

Ashes

2012
×
Read the review Edit this entry  
30
Blue

Blue

2018
×
Read the review Edit this entry  
29
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
025 Sunset Red

025 Sunset Red

2016
×
Edit this entry  
26
Paris Is Burning

Paris Is Burning

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Bastards

Bastards

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Antiporno

Antiporno

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Titane

Titane

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Climax

Climax

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Man Bites Dog

Man Bites Dog

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Capybara Walking

Capybara Walking

1887
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Eternals

Eternals

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
Them

Them

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Field Niggas

Field Niggas

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Edit this entry