• Spiderhead

    ★★★

  • Elvis

    ★★½

  • Jurassic World Dominion

    ★★

  • Men

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • House of Gucci

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★½

  • The Tender Bar

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★

  • The Last Duel

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Dune

    ★★½

  • Belfast

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★½

  • Malignant

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • Free Guy

    ★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • The Tomorrow War

    ★★★

  • No Sudden Move

    ★★½

  • Loki

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★½

  • F9

    ★★½

  • Mortal Kombat

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★½

  • Censor

    ★★★½

  • The Little Things

    ★★

  • WandaVision

    ★★★½

  • Mank

    ★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★

  • Project Power

    ★★

  • The Old Guard

    ★★

  • Hamilton

    ★★

  • Extraction

    ★★½

  • The Last Dance

    ★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • Devs

    ★★★½

  • Bloodshot

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Onward

    ★★★

  • The Father

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Relic

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Spree

    ★★★