• Tenet

    ★★★½

  • Work It

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Fighting with My Family

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★★★

  • Bird Box

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • Widows

    ★★★½

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ½

  • Suspiria

    ★★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★

  • Set It Up

    ★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Game Night

    ★★★★

  • Love, Simon

    ★★

  • Annihilation

    ★★★★½

  • Assassination Nation

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★½

  • Pitch Perfect 3

    ★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • Happy Death Day

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★

  • Molly's Game

    ★★★½

  • I, Tonya

    ★★★½

  • On Chesil Beach

    ★★½

  • mother!

  • It

    ★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • Lean on Pete

    ★★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • First Reformed

    ★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★

  • Good Time

    ★★★★

  • The Beguiled

    ★★★½

  • The Florida Project

    ★★★★½

  • Everything, Everything

  • Wonder Woman

    ★★★½

  • Baywatch

  • Life

    ★★½

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Logan

    ★★★★

  • Brigsby Bear

    ★★★½

  • Get Out

    ★★★★★

  • To the Bone

    ★★★

  • Columbus

    ★★★★★