Sort by
  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★★

  • Avatar: The Way of Water

  • Drishyam 2

    ★★½

  • Kantara

    ★★★★½

  • Chup

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Nna Thaan Case Kodu

    ★★

  • The Northman

    ★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★½

  • The Kashmir Files

    ½

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • The Many Saints of Newark

    ½

  • Dune

    ★★

  • Bo Burnham: Inside

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

    ★½

  • Love, Death & Robots: All Through the House

    ★★

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

    ★½

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: Ice

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

    ★★

  • Joji

    ★★★★½

  • Petite Maman

    ★★★

  • Flee

    ★★★★

  • The Great Indian Kitchen

    ★★★★½

  • Puparia

    ★★★★★

  • Mank

    ★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • Soul

    ★★★★

  • Scam 1992 - The Harshad Mehta Story

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • This is Hexagon Sun

    ★★½

  • Strasbourg 1518

    ★★★★½

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★½

  • The Metamorphosis of Birds

    ★★★★½

  • Beasts Clawing at Straws

    ★★★½

  • The Social Dilemma

    ★½

  • Boys State

    ½

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Jallikattu

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★

  • First Cow

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Vitalina Varela

    ★★★★

  • Vinland Saga

    ★★★★★

  • Anima

    ★★★

  • Midsommar

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★½

  • When They See Us

    ★★★½

  • Article 15

    ★★★★

  • The Distance Between Us and the Sky

    ★★★

  • And Then the Bear

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Bacurau

    ½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Chernobyl

    ★★★★★