• Lightyear

    ★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★½

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • Jerrod Carmichael: Rothaniel

    ★★★★★

  • The Bad Guys

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★★½

  • Fruits Basket -prelude-

    ★★★½

  • Death on the Nile

    ★★½

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • Jujutsu Kaisen 0

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

  • Being the Ricardos

    ★★½

  • VOIR

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • DMX: Don't Try to Understand

    ★★★

  • Ciao Alberto

    ★★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★

  • The First Wave

    ★★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★½

  • Squid Game

    ★★★★½

  • The Humans

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • NYC Epicenters 9/11➔2021½

    ★★★½

  • Candyman

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Vivo

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★½

  • Blue Bayou

    ★★★

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Val

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • Annette

    ★★★

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★½

  • Werewolves Within

    ★★★

  • Pray Away

    ★★★

  • Far From the Tree

    ★★★★½

  • Loki

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • ODDTAXI

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Tom & Jerry

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Passing

    ★★★★

  • Flee

    ★★★★