Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
ODDTAXI

ODDTAXI

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Monster

Monster

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Wonder Egg Priority

Wonder Egg Priority

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Golden Boy

Golden Boy

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Fullmetal Alchemist: Brotherhood

Fullmetal Alchemist: Brotherhood

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Bad Guys

The Bad Guys

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
A Scanner Darkly

A Scanner Darkly

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Shrek Forever After

Shrek Forever After

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Falling in Love

Falling in Love

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Something Wild

Something Wild

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Bernie

Bernie

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Coonskin

Coonskin

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Happy Hour

Happy Hour

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Asako I & II

Asako I & II

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Tampopo

Tampopo

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Lives of Others

The Lives of Others

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
After Migration: Calabria

After Migration: Calabria

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Imitation of Life

Imitation of Life

1959
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Kid

The Kid

1921
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Carmen Jones

Carmen Jones

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Raid

The Raid

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Summertime

Summertime

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Romeo + Juliet

Romeo + Juliet

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Jerrod Carmichael: Rothaniel

Jerrod Carmichael: Rothaniel

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Creepy

Creepy

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Bright Future

Bright Future

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Jujutsu Kaisen 0

Jujutsu Kaisen 0

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Prince: Sign o' the Times

Prince: Sign o' the Times

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
A Special Day

A Special Day

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Red Tree

The Red Tree

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Rain Man

Rain Man

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Forgotten

The Forgotten

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Day in Barbagia

A Day in Barbagia

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Fishing Boats

Fishing Boats

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry