Sort by

Boop has logged 351 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Time

Time

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Berserk

Berserk

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Bungo Stray Dogs: Dead Apple

Bungo Stray Dogs: Dead Apple

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Vinland Saga

Vinland Saga

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Canvas

Canvas

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Evangelion: Death (True)²

Evangelion: Death (True)²

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Neon Genesis Evangelion

Neon Genesis Evangelion

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
TRIGUN

TRIGUN

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Great Pretender

Great Pretender

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Midori

Midori

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Freaky

Freaky

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Soul Eater

Soul Eater

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
My Hero Academia: Heroes Rising

My Hero Academia: Heroes Rising

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Twitches Too

Twitches Too

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Given

Given

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Twitches

Twitches

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Sinister

Sinister

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Devil's Advocate

The Devil's Advocate

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Don't Look Now

Don't Look Now

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Raising Cain

Raising Cain

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Vampire in Brooklyn

Vampire in Brooklyn

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Addams Family

The Addams Family

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Mifune: The Last Samurai

Mifune: The Last Samurai

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Banana Fish

Banana Fish

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Producers

The Producers

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
FLCL

FLCL

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Cowboy Bebop

Cowboy Bebop

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Fatal Attraction

Fatal Attraction

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
#Alive

#Alive

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Mary Shelley's Frankenstein

Mary Shelley's Frankenstein

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
A Taxi Driver

A Taxi Driver

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Morning Glory

Morning Glory

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry