Sort by

Boop has logged 29 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
A Separation

A Separation

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Husbands

Husbands

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Cat on a Hot Tin Roof

Cat on a Hot Tin Roof

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
To Sleep with Anger

To Sleep with Anger

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Untamed Heart

Untamed Heart

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Losing Ground

Losing Ground

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Antichrist

Antichrist

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Watchmen

Watchmen

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Wild at Heart

Wild at Heart

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Madagascar: Escape 2 Africa

Madagascar: Escape 2 Africa

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
She Dies Tomorrow

She Dies Tomorrow

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Scent of a Woman

Scent of a Woman

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ghost Dog: The Way of the Samurai

Ghost Dog: The Way of the Samurai

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Stepford Wives

The Stepford Wives

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Naked

Naked

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Bound

Bound

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Crash

Crash

2004
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Kronk's New Groove

Kronk's New Groove

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Starstruck

Starstruck

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
An American Pickle

An American Pickle

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Mojave

Mojave

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Hedwig and the Angry Inch

Hedwig and the Angry Inch

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Kung Fu Panda 2

Kung Fu Panda 2

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Kung Fu Panda

Kung Fu Panda

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Ex Machina

Ex Machina

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry