• Malcolm & Marie

    ★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★½

  • Education

    ★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • Alex Wheatle

    ★★★½

  • Small Axe

  • An Evening with Tim Heidecker

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • The Queen's Gambit

  • Red, White and Blue

    ★★★

  • Opera

    ★★★★½

  • Mangrove

    ★★★★

  • Lovers Rock

    ★★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • I May Destroy You

    ★★★★★

  • Normal People

    ★★★★½

  • Some Kind of Heaven

    ★★★★½

  • The Forty-Year-Old Version

    ★★★

  • The New Pope

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • The Gentlemen

  • 1917

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

  • Jojo Rabbit

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Joker

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Marriage Story

  • Nimic

    ★★★★

  • Anima

  • Midsommar

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • The Lighthouse

  • And Then We Danced

    ★★★★½

  • Chernobyl

  • Circus of Books

  • Blow the Man Down

    ★★★

  • Come to Daddy

    ★★★½

  • Trixie Mattel: Moving Parts

  • I Am Easy to Find

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

  • Captain Marvel

  • The Vast of Night

    ★★★

  • Glass

  • Vice

  • Bird Box

  • Bohemian Rhapsody

  • Venom

  • The Ballad of Buster Scruggs

  • Ant-Man and the Wasp

  • Avengers: Infinity War

  • Wild Wild Country

  • Upgrade

  • A Quiet Place

  • Annihilation

  • The Cloverfield Paradox

  • Tully

  • Matangi / Maya / M.I.A.

    ★★★★

  • Hereditary

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Thor: Ragnarok

  • Blade Runner 2049

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

  • The Shape of Water

  • Valerian and the City of a Thousand Planets

  • Dunkirk

  • War for the Planet of the Apes

  • The Killing of a Sacred Deer

  • Twin Peaks: The Return