Tomislava has logged 35 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Adaptation.

Adaptation.

2002
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Bad Lieutenant: Port of Call - New Orleans

The Bad Lieutenant: Port of Call - New Orleans

2009
×
★★★★
Edit this entry  
26
Some Kind of Heaven

Some Kind of Heaven

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Opera

Opera

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
26
The Adventures of Prince Achmed

The Adventures of Prince Achmed

1926
×
★★★★
Edit this entry  
19
Baraka

Baraka

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Low Down

Low Down

2014
×
★★★½
Edit this entry  
09
Antoine and Colette

Antoine and Colette

1962
×
★★★★
Edit this entry  
28
Normal People

Normal People

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Paris Is Burning

Paris Is Burning

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Bringing Out the Dead

Bringing Out the Dead

1999
×
★★★★
Edit this entry  
19
Matangi / Maya / M.I.A.

Matangi / Maya / M.I.A.

2018
×
★★★★
Edit this entry  
17
I Am Easy to Find

I Am Easy to Find

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Vampire's Kiss

Vampire's Kiss

1988
×
★★★★
Edit this entry  
28
Come to Daddy

Come to Daddy

2019
×
★★★★
Edit this entry  
27
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★★★
Edit this entry  
15
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★
Edit this entry  
04
And Then We Danced

And Then We Danced

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
04
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★½
Edit this entry  
25
Local Hero

Local Hero

1983
×
★★★½
Edit this entry  
24
Housekeeping

Housekeeping

1987
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★★★
Edit this entry  
22
I May Destroy You

I May Destroy You

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Blow the Man Down

Blow the Man Down

2019
×
★★★
Edit this entry  
16
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Edit this entry  
13
Education

Education

2020
×
★★★★
Edit this entry  
13
Alex Wheatle

Alex Wheatle

2020
×
★★★½
Edit this entry  
12
Red, White and Blue

Red, White and Blue

2020
×
★★★
Edit this entry  
09
Shame

Shame

2011
×
★★★★
Edit this entry  
08
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Mangrove

Mangrove

2020
×
★★★★
Edit this entry  
06
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Forty-Year-Old Version

The Forty-Year-Old Version

2020
×
★★★
Edit this entry